• Menu

  Restaurācija

  dpp_0958

  Restaurācija parasti tiek veikta pēc vecām metodēm, kuras ļauj saglabāt mēbeles atgriezeniskumu, kas ir svarīgākā mēbeles vērtība. Dažreiz tiek izmantotas modernākas metodes, ja to atļauj process un tās nebojā mēbeles vērtību.

  Restaurācija parasti sākas ar mēbeles konstrukcijas nostiprināšanu, lai tā turētos kopā vēl tik pat ilgi, kā līdz šim. Tad tiek atjaunota fasāde – finierējums, ko mēs veicam pēc vecās metodes – finierēšana notiek ar pierīvēšanas metodi izmantojot karstlīmi. Tiek atjaunoti trūkstošie elementi – kokgriezumi, līstes un citi elementi. Ja ir nelieli bojājumi tad tie tiek protezēti, ja trūkst izgatavo no jauna.

  Kad viss ir salabots un noslīpēts, tiek veikta apdares atjaunošana. Tai mēs pievēršam īpašu vērību, jo neprasmīga apdare var sabojāt visu iepriekš veikto darbu. Pēc klienta izvēles mēs tonējam mēbeli, pēc kā seko apdare. Tā var būt ļoti dažāda – lakota, eļļota, vaskota un pulēta. Visvērtīgākā ir pulēšana ar šellakas politūru, kas ir arī dārgākā metode. Tā ir ļoti veca metode un nav daudz meistaru, kas prot to veikt un vēl mazāk ir to kas kvalitatīvi to māk. Mēs esam augstu novērtēti Vācijā, kur esam strādājuši savā arodā, tur mūs augstu vērtē tieši par labu pulēšanas prasmi.
  Kāpēc restaurēt ?

  Vecās mēbeles ir sākotnēji taisītas atgriezeniski, meistars kas darinājis mēbeli ir izmantojis materiālus kuri ir dabiski un tāpēc paejot laikam, kad mēbele ir nolietota prasmīgs restaurātors var tai iedvest jaunu dzīvību. Katra senlaicīgā mēbele ir ar savu dvēseli, ko ielicis meistars ar savu roku darbu un amata mīlestību.

  Apsverot domu par jaunas mēbeles iegādi, vai vecās mēbeles restaurāciju ir vērts padomāt, vai ieguldīt līdzekļus mēbelē, kas ir jauna, bet pēc pēc kāda laika būs nolietota, vai to varēs atjaunot ? Vecā mēbele pēc restaurācijas kalpos vēl tikpat ilgi kā līdz šim. Un Jūsu ieguldītie līdzekļi atmaksāsies ar uzviju, priecējot Jūs un Jūsu mazbērnus, kuri to būs mantojuši pēc laika.